Ученички протести во САД за построги закони за контрола на оружјето


Учениците во САД синоќа и денеска излегоа на околу 200 протести во училишните кампуси низ целата земја. Повикаа на построги закони за контрола на оружјето. Во ...
| | веќе видена | слични

Таткото на десетгодишната Амери Џо Гарза, која беше убиен во училиште во Јувалда, Тексас, ги направи првите чекори за тужба против компанијата Даниел Дифенс, ...
| | веќе видена | слични

Американската сојузна држава Охајо планира да донесе закон со кој им се дозволува на наставниците и другиот персонал да бидат вооружени во училиштата по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таткото на десетгодишниот Амери Џо Гарза, кој беше убиен во училиште во Јувалде, Тексас, ги направи првите чекори кон тужба против компанијата „Даниел Дифенс“, ...
| | веќе видена | слични

Таткото на 10-годишното девојче убиено во пукањето во училиштето во Увалде, Тексас, и вработен во училиштето, ги презеле првичните чекори кои би можеле да ...
| | веќе видена | слични

Вооружениот напаѓач кој завчера уби четири лица во болницата „Свети Францис“ во Тулса, САД, пукал во лекарот кој му го оперирал грбот, изјави началникот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку три лица беа убиени вчера во оружен напад во болница во Тулса, Оклахома соопшти тамошната полиција, додавајќи дека напаѓачот е мртов. „Можеме да ...
| | веќе видена | слични

Најмалку четири лица се убиени во средата во престрелка во болница во Тулса, во Оклахома на југот на САД, соопшти полицијата. Заменик-шерифот потврдил дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешниот седми ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, беа разгледани 20 ...
сите 459 | | | веќе видена

Јазикот, историските прашања надвор од рамката и одредувањето кога да се направат уставните измени се клучните македонски црвени линии, кои ќе одредат дали е ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 206 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 556 | | | веќе видена

Претседателот на бугарската партија Има таков народ, Слави Трифонов ги опцу пратениците кои гласале за францускиот предлог. Тој пак повтори дека не го признаат ...
сите 727 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 198 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата 24 Отворено на телевизија 24, вели дека ...
сите 230 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученички протести во САД за построги закони за контрола на оружјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: