Пензиите се на дно, 125.000 пензионери земаат под 200 евра месечно!

5 копии

Народната банка за првпат започна со обработка и објавување на податоците[1] за степенот на финансиската вклученост на населението и употребата на дигиталните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно објавените податоци од Народната Банка, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ го анализираше бројот и вредноста на реализирани онлајн ...
| | веќе видена | слични

Има доста случаеви кога пензионерите од Скопје се селат во помалите места во Македонија, каде е мирно, тивко, а обично и трошоците за живот се помали. Оваа ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Време зa читање: 3 минути Согласно објавените податоци од Народната Банка на Република Северна Македонија, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Над осум илјади трансакции во базата на Регистарот на цени и закупнини биле регистрирани во првиот квартал годинава, од кои 5.919 продажби на недвижности и ...
| | веќе видена | слични

Македонците лани реализирале вкупно 14,2 милиони онлајн трансакции со вкупна вредност од 420,7 милиони евра, а од овој износ, 318,9 милиони евра се реализирани ...
| | веќе видена | слични

Благословени од големи семејни наследства и омажени или оженети со имотни сопружници, се најголемиот број од 60-тината судии кои наскоро заминуваат в пензија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензиите се на дно, 125.000 пензионери земаат под 200 евра месечно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: