Поскапување на производите од 21 отсто во однос на минатата година


9 копии

Од вкупно 839 174 станови, 531 987 станови или 63,4 проценти се населени, а 307 187 станови или 36,6 проценти се ненаселени. Вкупната корисна површина на ...
| | веќе видена | слични

Од вкупно 839.174 станови, 531.987 станови или 63,4 проценти се населени, а 307.187 станови или 36,6 проценти се ненаселени. Во просек, населените станови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сам свој возач до работа Новина на последниот попис беше тоа што граѓаните беа прашувани и за видот на превозот што го користат до работното место. Податоците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРо-ДПМНЕ бараат власта да прифати покачување на платите во јавниот сектор. Како што велат од партијата, пари има, но власта треба да престане со крадење. ...
сите 308 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, чија земја претседава со ЕУ до крајот на месецов, се надева дека сѐ уште е можен договор меѓу Скопје и Софија за ...
сите 604 | | | веќе видена

Членот на Извршниот Одбор на СДСМ Андреј Петров, во вечерашното интервју во емисијата 24 Отворено на ТВ 24, одговорајќи на прашањето дали се разговарало за ...
сите 173 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 116 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи по Самитот ЕУ - Западен Балкан во Брисел и прифаќањето на францускиот предлог во бугарскиот парламент, се огласи ...
сите 377 | | | веќе видена

Немањето став повеќе од една недела за францускиот предлог за регулирање на односите меѓу Бугарија и Македонија ги влоши работите. Ова за „БГНЕС“ го изјавила ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапување на производите од 21 отсто во однос на минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: