Николоски: СДСМ го штити и брани однесувањето на Џафери за ДУИ да не им излезе од влада


Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
| | веќе видена | слични

За некои институции во Грција, па дури и за меѓународни со привремено седиште таму, не важи ни Преспанскиот договор, според кој јужниот сосед го прифати името ...
| | веќе видена | слични

Една слика и ниту еден збор. Освен „си ебавате мајката таму по Грции“. Како гости од Скопје. Дури ни Северна не ја пишуваат, зашто во тој случај мора да ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе претседава со седницата за разрешување на претседателот на Собранието Талат Џафери е дилемата која се наметна откако ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за ...
| | веќе видена | слични

Ќе падне ли Талат Џафери? Опозицијата на два фронта бара одговорност од собранискиот спикер, власта не го дава првиот парламентарец, порачува дека пратениците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Ние поднесовме интерпелација, денеска и официјално од претседателот на Собранието сме известени дека интерпелацијата е прифатена. И очекуваме дали според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сурија Рашиди од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека ако бевме нормална држава каде се почитуваат минималните демократки вредности, морални ...
| | веќе видена | слични

Арта Биљали Зендели од ДУИ во емисијата 24 анализа истакна дека за да се осуди нешто, правило е во судската пракса, да се слушнат двете страни. Вели дека никој ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ДУИ, Арта Биљали Зендели смета дека е индикативно зошто никој не зборува околу делот на однесувањето на службениците во Собранието, околу ...
| | веќе видена | слични

Личноста на Талат Џафери не е нападната, туку нападнато е неговото однесување и неговите резултати од неговата работа. Според деловникот на Собранието, има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 304 | | | веќе видена

Бујар Османи, шефот на македонската дипломатија и тим од МНР пред два дена биле во Софија на средба со колешката Теодора Генчовска во нов обид за решение ...
сите 582 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 367 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 348 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: СДСМ го штити и брани однесувањето на Џафери за ДУИ да не им излезе од влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: