ЗЕЛС ќе се состанува по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра


Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за време на неговата посета на Битола одговарајќи на новинарско прашање за поскапувањето на електричната ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Македонија увезува струја за 250 милиони евра, иако порано истата била произведувана во Македонија. „Заради криминалната влада и АД ЕЛЕМ ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе 2 години произведуваме по 1 терават часови струја помалку годишно. Таа струја наместо од домашно производство како во време на ВМРО-ДПМНЕ, сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е дебакл за енергетиката, а со придонесот на претседателот Мицкоски за енергетиката не можат да се споредуваат воопшто. Како советник и подоцна како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Oд Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) го осудуваат, како што велат, крајно неодговорното однесување на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Поскапувањето на струјата ќе биде зашто крадат. Не работат, туку крадат. Е затоа ќе има поскапување на струјата. И затоа реков дека тие капитулираа пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 436 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЕЛС ќе се состанува по обвинувањата дека општини направиле долг за струја од 30 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: