Николоски: Доколку власта на СДСМ итно не ги исплати субвенциите на тутунарите ќе ги предводиме протестите на тутунарите


Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
| | веќе видена | слични
9 копии

„Апсолутно мислам дека не зависат предвремените парламентарни избори од почетокот на преговорите. Ние сакаме и посакуваме и бараме Македонија да ги почне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мислам дека периодот на убедување заврши, ние имавме месеци во кои што се обидувавме низ политички дијалог да ја убедиме власта да одиме на предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Николоски: Неспособната Влада само за една година направи дупка од една милијарда евра, предвремени парламентарни избори се потребни час поскоро „Апсолутно ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Радио слободна Европа кажа дека власта направила дупка од милијарда евра, а граѓаните не ги ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Радио Слободна Европа пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски зборува за повеќе теми односно за низата кризи со кои се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Има поскапувања, но има и задолжувања. И тоа е клучниот парадокс на оваа лоша економска политика што ја води власта, а тоа е дека парите одат во дупка, односно ...
| | веќе видена | слични

Господине Николоски, дали одржувањето на предвремените парламентарни избори зависи од почетокот или одложувањето на преговорите на Северна Македонија со ЕУ? ...
| | веќе видена | слични

- За жал Македонија не напредува во изминативе години, и за жал Македонија стои во место. Причините се најмалце две, една секако е ветото кое што Бугарија го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 250 | | | веќе видена

Бугарскиот парламент само ги зацврсти претензиите кон Македонија, додека тврдеше дека наводно го отстранува ветото за Северна Македонија. Тоа ќе остане уште ...
сите 1207 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 157 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 335 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 217 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Доколку власта на СДСМ итно не ги исплати субвенциите на тутунарите ќе ги предводиме протестите на тутунарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: