Надал против Надал: Нема да му откријам како да го победи


Рафаел Надал се избори за финале и на вториот грен слем во оваа календарска година кој се одржува во Париз, место кое за него е магично и најдобар доказ за тоа ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал е на еден меч од зголемување на неколку рекорди кои се во негова сопственот. Легендарниот шпански тенисер денеска ќе игра во финалеto неговиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рафаел Надал ќе се бори за продолжување на рекордната шампионска серија на Ролан Гарос попладне во финалната пресметка со Норвежанецот Каспер Руд. Ако ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал со неколку свои изјави во текот на овогодинешниот Ролан Гарос отвори големи сомнежи околу својата тениска иднина, но сега во пресрет на големото ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал игра со физички проблеми од почетокот на Ролан Гарос и постојано користи инјекции пред секое излегување на теренот, но „кралот на земјата“ досега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 237 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал против Надал: Нема да му откријам како да го победи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: