Николоски: СДСМ го штити и брани однесувањето на Џафери за ДУИ да не им излезе од влада


Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната трибина на тема „Ценовен шок, сиромаштија и неспособна влада“ говорејќи за лошата состојба во ...
| | веќе видена | слични

Во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), се одржува трибина насловена „Ценовен шок, ...
| | веќе видена | слични

„Како држава се карактеризираме дека имаме најмал економски раст споредбено со земјите во регионот. Буквално доживуваме едно големо фијаско во делот на ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека периодот на убедување заврши, ние имавме месеци во кои што се обидувавме низ политички дијалог да ја убедиме власта да одиме на предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Николоски: Неспособната Влада само за една година направи дупка од една милијарда евра, предвремени парламентарни избори се потребни час поскоро „Апсолутно ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Радио слободна Европа кажа дека власта направила дупка од милијарда евра, а граѓаните не ги ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Радио Слободна Европа пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски зборува за повеќе теми односно за низата кризи со кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има поскапувања, но има и задолжувања. И тоа е клучниот парадокс на оваа лоша економска политика што ја води власта, а тоа е дека парите одат во дупка, односно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека сум Претседател на ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволам промена на Уставот за Договорот со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати никаков Договор што е на штета на ...
сите 389 | | | веќе видена

Шефот на државата Пендаровски во интервју за ТВ24 часа вели дека го советувал премиерот да не оди во Брисел и ја оценува одлуката на Бугарската црква за ...
сите 986 | | | веќе видена

Од ВМРо-ДПМНЕ реагираат за тоа што СДСМ крати од ставките за развој, односно предвидува 15.7% помалку во развојната компонента на буџетот. Власта крати 2.2 ...
сите 302 | | | веќе видена

Кражба била извршена во објект на Јавното претпријатие „Национална радиодифузија“ од Куманово, соопшти денеска полицијата. – Вчера во 17:30 часот во СВР ...
сите 276 | | | веќе видена

Ако Скопје има сериозни проблеми со топлотната енергија, граѓаните ќе се соочат со уште поголем проблем оти во централното градско подрачје се нема услови за ...
сите 77 | | | веќе видена

Поранешниот американски генерал вели дека силите на Кремљ продолжуваат да губат персонал и опрема и страдаат од слаб морал.Хертлинг, поранешен командант на ...
сите 87 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) до крајот на неделава треба да ги усвои измените на тарифниот систем за универзалниот снабдувач со ...
сите 87 | | | веќе видена

Пациентка од душевна болница е тешко повредена откако испаднала од возило. Станува збор за пациентка од ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар која испаднала ...
сите 228 | | | веќе видена

Граѓаните со дебаклот на протестот му упатија јасна порака на ВМРО-ДПМНЕ и на Христијан Мицкоски дека не сакаат блокади и деструкции. Наместо да биде единствен ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: СДСМ го штити и брани однесувањето на Џафери за ДУИ да не им излезе од влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: