Одреден притвор на шестмина осомничени за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски волтаици


Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
| | веќе видена | слични

Во истрагата ќе видиме што сè е купено. Меѓутоа, претежно парите или се орочени или се останати на сметките, вели шефот на скопското обвинителство Гаврил ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефот на скопското јавно обвинителство, Гаврил Бубевски, во интервју за „А1он“ зборуваше до каде е откривањето на убијците кои ги извршија убиствата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувани граѓани, почитувани новинари, Криминална афера со препродажба на парцели вредни на 1,6 милиони евра ја тресе ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии

Владејачкиот Социјалдемократски сојуз на Македонија прашува каде завршиле 1,6 милиони евра од аферата „криминални тендери“. „Дали можеби со нив е финансирана ...
| | веќе видена | слични

Информациите објавени во медиумите отвораат сериозни прашања за кои јавноста со право очекува одговори од првиот човек на оваа партија, Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта да прифати покачување на платите во јавниот сектор, пари има, нека престанат со крадење, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Велат СДСМ и ДУИ да поддржат зголемување на ...
сите 468 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 205 | | | веќе видена

Јазикот, историските прашања надвор од рамката и одредувањето кога да се направат уставните измени се клучните македонски црвени линии, кои ќе одредат дали е ...
сите 447 | | | веќе видена

Позицијата на официјално Скопје е дека договор со Бугарија е можен ако во т.н. француски предлог кој, како што објаснуваат од македонската влада, се уште е во ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 559 | | | веќе видена

Бугарското Национално собрание по неколку часовна расправа го изгласа предлогот за прифаќање на францускиот предлог со дополнетите услови, со 170 гласа за, 37 ...
сите 723 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 200 | | | веќе видена

Комунициравме веќе со Амбасадата на Франција и немаме дилеми дека францускиот претседател направил ненамерна грешка, изјави министерот за надворешни работи ...
сите 220 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одреден притвор на шестмина осомничени за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски волтаици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: