Жените претприемачи силно се борат нивните бизниси да опстојат во време на криза

Во услови кога економијата е зафатена од голем број турбуленции предизвикани од пандемијата, енергетската и воената криза жените менаџери и претприемачи, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Агенцијата „Марили“ викендов ја додели наградата „Жена водилка“ на најуспешните жени менаџерки за 2022 година. На свечената манифестација „Избор на најуспешни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Специјална награда за успешно водење на монетарната политика во државата во услови на криза, е доделена на гувернерката на Народната ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 592 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 345 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Велмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 70 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жените претприемачи силно се борат нивните бизниси да опстојат во време на криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: