Патријарх Кирил за СПЦ и МПЦ-ОА: Долгата поделба конечно е исцелена


Патријархот Порфириј денеска на заедничката литургија во Белград на архиепископот Стефан му го врачи Томос – официјален документ со кој Српската православна ...
| | веќе видена | слични

Патријархот на Српската православна црква Порфириј денеска во Соборниот храм во Белград му го врачи томосот на архиепископот охридски и македонски Стефан за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот патријарх Порфирије денеска му врачи на архиепископот Стефан Томос, со кој се потврдува автокефалноста на Македонската православна црква – Охридската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот патријарх Порфириј денеска му врачи акт на поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г Стефан, со кој се потврдува ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан во проповедта по литургијата во Белград, каде му беше врачен томос за автокефалност на Македонската православна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот патријарх Порфириј денеска во Соборниот храм во Белград на архиепископот македонско-охридски Стефан му предаде томос со кој СПЦ ја признава ...
| | веќе видена | слични

Патријархот на Српската православна црква (СПЦ) Порфириј му го врачи документот (томос) за признавање на автокефалноста на Македонската православна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата сеуште нема склучено договор за испорака на гас, неопходен за производство на електрична енергија и топлинска како продукт. Владата побара од лидерот ...
сите 366 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 406 | | | веќе видена

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 225 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 160 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 203 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (1 октомври) во 17 часот и 25 минути, во продолжението од првенствениот фудбалски натпревар Тетекс-Каменица Саса, во ...
сите 331 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
сите 280 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патријарх Кирил за СПЦ и МПЦ-ОА: Долгата поделба конечно е исцелена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: