Вучиќ: Отворен Балкан е НАЈДОБРАТА ИНИЦИЈАТИВА за народите на Балканот

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, упати честитка до новоизбраниот претседател на Република Албанија, Бајрам Бегај. „Ви честитам за изборот ...
| | веќе видена | слични

„Не исклучувам ништо“, им изјави Вучиќ на новинарите на прашањето дали претходно договорениот дводневен престој на Лавров во Белград може да ја загрози ...
| | веќе видена | слични

Белград според актуелната агенда на 6 и 7 јуни треба да биде домаќин на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, а на 10 јуни и на германскиот ...
| | веќе видена | слични

Следната недела германскиот канцелар Олаф Шолц ќе го посети Западен Балкан, при што е најавена негова посета и на Македонија на 11 јуни.Како што се наведува во ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц на 11 јуни (сабота) ќе допатува во неколкучасовна посета на Скопје , во рамки на неговата посета на неколку дестинации на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не ја исклучува можноста посетата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на Белград, закажана ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 203 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 788 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Отворен Балкан е НАЈДОБРАТА ИНИЦИЈАТИВА за народите на Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: