ОГРОМЕН ПОЖАР ВО СОЛУН! Спасени 44 лица, најмалку двајца повредени


Шумскиот пожар во крајбрежните предградија на јужна Атина е ставен под контрола. Оштетени се неколку куќи во областа, соопштија грчките власти. Црн чад од ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Пожарот што попладнево избувна во подножјето на планината Имитос во Атина и брзо од една, се прошири кон друга населба во јужниот дел на градот, сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Пожарникарот Авни Амети од тетовската противпожарна единица информираше дека заедно со колегите од повеќе градови интервенираат да се изгаси огнот што гори во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Целосна посветеност на перспективата за членство во ЕУ на Западен Балкан, забрзување на процесот на пристапување и барање брзо решение за деблокирање на ...
сите 551 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 346 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 218 | | | веќе видена

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Р.М.(53) од струшкото село Калишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа ...
сите 440 | | | веќе видена

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОГРОМЕН ПОЖАР ВО СОЛУН! Спасени 44 лица, најмалку двајца повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: