Проруските сепаратисти се закануваат со смртна казна за странски борци

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
| | веќе видена | слични

Денис Шелер, хрватски војник кој шест години се борел во Украина како припадник на баталјон „Азов“, за Глобус зборува за неонацистичкиот баталјон, за падот на ...
| | веќе видена | слични

Денис Шелер, хрватски војник кој шест години се борел во Украина, за Глобус зборува за познатиот Азовски баталјон. Запрашан што мисли за судбината на ...
| | веќе видена | слични

Генералното обвинителство на одметнатата проруска Доњецка Народна Република на истокот на Украина покренало кривична постапка пред тамошниот суд против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Преку нив (разузнавачките служби) дознаваме за условите на притвор, храната и можноста за нивно ослободување“, изјави Монастирски на украинската ...
| | веќе видена | слични

Украинските разузнавачки служби се во комуникација со заробените припадници на Азовскиот полк, кои се предадоа на крајот на мај годинава по опсадата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските разузнавачки служби се во комуникација со заробените борци од фабриката за челик „Азовстал“, а Киев прави се што може за да обезбеди нивно ...
| | веќе видена | слични

Kомандантот на доброволниот баталјон „Пјатнашка“ во Доњецката Народна Република, Ахра Авиџба, порача дека коксно-хемиската фабрика во градот Авдеевка би можела ...
| | веќе видена | слични

Смртна казна или затвор ги очекува Британците и Мароканецот откако руските војници ги заробија во украинскиот град Мариупол. Портпаролот на руското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 294 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 207 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 341 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проруските сепаратисти се закануваат со смртна казна за странски борци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: