Месната индустрија бара продолжување на мерката за увоз на суровина уште шест месеци

Уште шест месеци да продолжи мерката која предвидува нула отсто царина за 50 проценти од искористените увезени количини свинско месо во претходната година, ...
| | веќе видена | слични

„Вашингтон пост“ анализира дали имаат ефект санкциите што ЕУ, Велика Британија и САД ги воведоа кон Русија со цел да се изврши притисок врз руската економија ...
| | веќе видена | слични

Соочена со неизвесност и удари од сите страни, домашната економија го има и проблемот со планирањето на идниот развој. Токму оваа негативност е, според Ангел ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на компанијата „Brest Produkt d.o.o“. Александар Љуштина (49) од Белград ја продава својата мелница за брашно кај Крушевац и десетина фирми се ...
| | веќе видена | слични

Порастот на цените се должи на зголемената побарувачка на енергија и загриженоста околу снабдувањето со гас и нафта по избивањето на украинскиот конфликт. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прво беше пандемијата. Тогаш започна војната меѓу Русија и Украина. Две големи глобални кризи по ред на крајот би можеле да доведат до трајни промени во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе станат ли полупразните рафтови наше секојдневие? Дали може да ни се случи и „бетер“ од дивеењето на цените на нафтените деривати? Како Европа и светот ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политичката партија Левица бара власта итно да ги прекине преговорите со Софија и да се протера бугарскиот амбасадор. Левица побара итен прекин на преговорите ...
сите 1019 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 407 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 647 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 282 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 321 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 169 | | | веќе видена

Според поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, бугарското вето за Македонија директоно и индиректно за Албанија за почеток на преговорите со ЕУ е замена ...
сите 363 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месната индустрија бара продолжување на мерката за увоз на суровина уште шест месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: