Расте интересот за самовработување во тетовско

И покрај поскапувањето на енергенсите и војната во Украина, пазарот на трудот во Австрија сѐ уште закрепнува, а во мај е забележана најниската стапка на ...
| | веќе видена | слични

Ер Србија и туристичките агенции пред неколку дена ги известија патниците кои договориле патни аранжмани дека ќе треба да доплатат авионски билет поради ...
| | веќе видена | слични

Турција, Грција, Албанија и останатите атрактивни регионални дестинации се со се повисоки цени. Граѓаните се жалат дека едно четири члено семејство ќе треба да ...
| | веќе видена | слични

Земјава нуди атрактивна туристичка понуда, од езерски до планински туризам, еко и рурални туристички аранжмани, а за сите љубители на активните форми на ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на туристичката сезона, Охрид и Струга се мачат да најдат работници во угостителството и трговијата. Келнери, готвачи, продавачки се наоѓаат сѐ ...
| | веќе видена | слични

Работниците од Македонија од угостителскиот сектор масовно заминуваат во Хрватска на работа за летната сезона, во период кога македонските угостители кубурат ...
| | веќе видена | слични

„Се нуди платаод 800 до 1000 евра, се бара келнер/шанкер, 9 работни часа“ – ова е само еден од многубројните огласи за сезонска работа во Загреб, Хрватска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 203 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 788 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте интересот за самовработување во тетовско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: