Стопанска банка АД - Скопје со интересни предлози за распределба на добивка и дивиденда за приоритетните акции

Сезоната на Собранија на акционери е во самиот финиш и акционерските друштва ги објавија своите планови за распределба на добивките. Една од компаниите е и ...
| | веќе видена | слични

Со масовната градба на фотовонапонски електрани во наредните години (не само кај нас, туку и во Европа), гладот за енергија на пладне ќе се намали. Со други ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Доколку се најде решение за ова спорно прашање со протоколите, останатиот дел од францускиот предлог е решение кое е прифатливо за нас. Ова во емисијата „10 ...
сите 434 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 272 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 247 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 683 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 300 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 471 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанска банка АД - Скопје со интересни предлози за распределба на добивка и дивиденда за приоритетните акции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: