Полицијата 40 минути не влегуваше во училиштето каде се случи масакрот, го бараа клучот


Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Вината за доцнењето на реакциите во основн ото училиште во Тексас, дури и кога родителите надвор ја молеа полицијата да по брза додека децата во паника ...
| | веќе видена | слични

Кога вооружениот млад човек влегол во основното училиште Роб во Увалде, Тексас и почнал да пука, ученикот Даниел кажа дека неговиот ранет учител испратил ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска се упати во Џувалде, Тексас, за да ги утеши семејствата уништени од најголемото пукање во американско училиште ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Истражителите во Тексас ќе се обидат да утврдат кои критични грешки биле направени како одговор на смртоносното пукање во училиште во Увалде, вклучувајќи го и ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите од Тексас се обидуваат да утврдат какви критични грешки биле направени при одговорот на смртоносното пукање во училиште во Јувалде, вклучувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 274 | | | веќе видена

Вистината е тоа, дека со Македонија, простете ми за изразот, сите се мајтапат. Кога беше историјата, Грција ги условуваше со името, овие другите ѝ го ...
сите 280 | | | веќе видена

Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, а ...
сите 474 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 665 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог. ...
сите 55 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата 40 минути не влегуваше во училиштето каде се случи масакрот, го бараа клучот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: