Проруските сепаратисти се закануваат со смртна казна за странски борци

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
| | веќе видена | слични

Генералното обвинителство на одметнатата проруска Доњецка Народна Република на истокот на Украина покренало кривична постапка пред тамошниот суд против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Преку нив (разузнавачките служби) дознаваме за условите на притвор, храната и можноста за нивно ослободување“, изјави Монастирски на украинската ...
| | веќе видена | слични

Украинските разузнавачки служби се во комуникација со заробените припадници на Азовскиот полк, кои се предадоа на крајот на мај годинава по опсадата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинските разузнавачки служби се во комуникација со заробените борци од фабриката за челик „Азовстал“, а Киев прави се што може за да обезбеди нивно ...
| | веќе видена | слични

Kомандантот на доброволниот баталјон „Пјатнашка“ во Доњецката Народна Република, Ахра Авиџба, порача дека коксно-хемиската фабрика во градот Авдеевка би можела ...
| | веќе видена | слични

Смртна казна или затвор ги очекува Британците и Мароканецот откако руските војници ги заробија во украинскиот град Мариупол. Портпаролот на руското ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Странските платеници кои учествуваа во војната во Донбас на украинска страна нема да бидат разменувани, изјави денеска Елена Шишкина, претседателката на ...
| | веќе видена | слични

На згради во Киев се појавиле плакати на кои украинскиот претседател, Володимир Зеленски, се прогласува за предавник. Како што пишуваат западните медиуми, тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проруските сепаратисти се закануваат со смртна казна за странски борци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: