САД воведоа санкции за две руски банки поради поддршката на Северна кореја

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ѝ го честиташе на британската кралица Елизабета Втора 70-тиот јубилеј на тронот. Министерството за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Лидџерот на Северна Кореја Ким Јон Ун и честитал на британска кралица Елизабета втора јубилеј – 70 години на престолот.Министерствот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун, на британската кралица Елизабета Втора ѝ го честиташе нејзиниот јубилеј 70 години на чело на престолот, објави во петокот ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и го честиташе големиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора, соопшти Министерството за надворешни работи во Пјонгјанг. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Здравствените експерти претпоставуваат дека ситуацијата со епидемијата во земјата се влошува, спротивно извештаите од Пјонгјанг за „напредок во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синдикалниот притисок за исполнување на нивните барања во рамки на генералниот штрајк за линеарно зголемување на платите од 2.806 денари за секој работник да ...
сите 519 | | | веќе видена

Новиот бугарски амбасадор во Соединетите Американски Држави, Георги Панајотов, кој беше вршител на должноста министер за одбрана во двете влади, минатата ...
сите 1209 | | | веќе видена

Ковачевски и Османи трајно ги нарушија македонските позиции, и ја ставија државата во ризик од хибридни напади, за кој не кажуваат од што се состои, велат од ...
сите 348 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД воведоа санкции за две руски банки поради поддршката на Северна кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: