Николоски: ИМАМЕ ИСТОРИСКИ НАЈГОЛЕМО ЗАДОЛЖУВАЊЕ, без брзи избори не чека стечај


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, вечерва гостуваше во емисијата „Трилинг“. Зборуваше за предвремените парламентарни избори кои насушно ѝ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- За жал Македонија не напредува во изминативе години, и за жал Македонија стои во место. Причините се најмалце две, една секако е ветото кое што Бугарија го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Сите кои што се против Владата на СДСМ и ДУИ се добредојдени. И јас очекувам десетици илјади можеби и стотици илјади луѓе да ни се приклучат од сите етнички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарам на сите за присуството и да се извинам за доцнењето, но за жал условите на патот се тие какви што се. Позната е оваа влада по тоа дека не инвестира ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Николоски ги повика сите кои што се против владеењето на СДСМ и ДУИ да се приклучат на митингот на 18-ти јуни со цел да се побара предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Во моментов е најактуелна европската перспектива на Македонија, состојбите со европските интеграции, меѓународните односи како тука е неизбежен спорот со ...
| | веќе видена | слични

Кога нешто ќе почнат за жал се работи со години. Ако досега рекорд беше Охрид – Кичево, веројатно втор рекорд ќе е Плетвар. И навистина ми е жал за целиот овој ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денеска сме во Битола да видиме како се реализира она кое што беше ветувано за време на кампањата на локалните избори. Градоначалникот го кажа отприлика сето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат недостатоци се со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 175 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти ќе ги прими денеска специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак и заменикот ...
сите 471 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: ИМАМЕ ИСТОРИСКИ НАЈГОЛЕМО ЗАДОЛЖУВАЊЕ, без брзи избори не чека стечај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: