Борис Џонсон се обидува да создаде нов блок на европски нации

9 копии
2 копии
16 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска оцени дека неговиот руски колега Владимир Путин направил „историска и суштинска грешка“ кога ја нападна Украина ...
| | веќе видена | слични

Во претходните шест месеци, францускиот и рускиот претседател Емануел Макрон и Владимир Путин поминале повеќе од 100 часа разговарајќи по телефон, изјави ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, денеска во интервју за француските медиуми изјавил дека неговиот руски колега Владимир Путин направил историска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот министер за трансформација Станислас Герини вели дека условите за посета на претседателот Емануел Макрон на Украина засега не се исполнети, јави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Русија, Турција, Украина и Обединетите Нации (ОН) подготвија „Мапа на пат“ што ќе обезбеди безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од украинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако не се случат уставните измени ќе имаме изолација како таа од 2006 до 2016 та- година, вели премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Ковачевски по ...
сите 392 | | | веќе видена

Полицијата уапси две лица од општина Јегуновце, кои цела година уценувале жител на Гостивар дека видео разговори и пораки од љубовна врска ќе ги достават до ...
сите 562 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја.Ова официјално го ...
сите 228 | | | веќе видена

Според политичката партија Левица, уставните измени се правна рамка за бугаризација на Македонија. „Антимакедонската власт на СДС и ДУИ заедно со нивните ...
сите 190 | | | веќе видена

По примерот на хирурзите од Ниш, министерот за здравство Фатмир Меџити ќе се обиде да го скрати времето на чекање за операција, услуга за која понекогаш во ...
сите 147 | | | веќе видена

Летово во земјава се очекува температурите да го надминат повеќегодишниот просек. Како што информира УХМР, надминувањето на температурите може да достигне и до ...
сите 172 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Пехчево, Александар Китански пред почетокот на денешната трибина „Политики за развој на инфраструктурата“ во Делчево истакна дека ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Џонсон се обидува да создаде нов блок на европски нации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: