Богоев на Трилинг: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза


Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
| | веќе видена | слични

Про и контра: Два различни пристапи за ублажување на ударот на економско- финансиската криза Не стивнуваат реакциите по бранот поскапувања на основните ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, уште од раните утрински часови репортерските екипи на „Нова Македонија“ направија обиколка низ маркетите и на пазарите, со цел да ...
| | веќе видена | слични

Порастот на цените се должи на зголемената побарувачка на енергија и загриженоста околу снабдувањето со гас и нафта по избивањето на украинскиот конфликт. ...
| | веќе видена | слични

Иако актуелната криза е светска, во Македонија се направени големи грешки. Најпрво треба да се запрашаме дали овој буџет е скроен за поддршка на најпогодените ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Обединетите нации, од првите напади на 24 февруари, па до 1 јуни се регистрирани повеќе од 4.000 загинати цивили. Но, се стравува дека ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е прва земја од Западен Балкан која одржа Стратешки дијалог со САД, што претставува пресвртница во унапредување на односите меѓу двата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1284 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 119 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 193 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 211 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богоев на Трилинг: Го штитиме стандардот на граѓаните, платите и пензиите растат и во време на најголема светска економска криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: