Месната индустрија „предупредува“ на можен драстичен раст на цените на производите


Уште шест месеци да продолжи мерката која предвидува нула отсто царина за 50 проценти од искористените увезени количини свинско месо во претходната година, ...
| | веќе видена | слични

Про и контра: Два различни пристапи за ублажување на ударот на економско- финансиската криза Не стивнуваат реакциите по бранот поскапувања на основните ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Влада е неспособна, инфлацијата е двоцифрена, за еден ден цените на горивата и храната се качија и по 15 денари. Цената на горивата за еден ден скокнаа за 15 ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, уште од раните утрински часови репортерските екипи на „Нова Македонија“ направија обиколка низ маркетите и на пазарите, со цел да ...
| | веќе видена | слични

Иако актуелната криза е светска, во Македонија се направени големи грешки. Најпрво треба да се запрашаме дали овој буџет е скроен за поддршка на најпогодените ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Тешко време е, беспарица не е време за славење, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговорајќи на новинарско прашање како ја коментира ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при денешната посета во Битола на увид на градежните работи, одговараше на новинарско прашање кое се однесуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 490 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 419 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месната индустрија „предупредува“ на можен драстичен раст на цените на производите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: