Зеленски: Вратете ни го животот, вратете ни го вистинското постоење

2 копии
2 копии

Александар Бобикин и Александар Иванов, кои ја слушнаа пресудата зад стаклената преграда во Окружниот суд Котелевскаја во централна Украина, се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Украински суд на двајца руски војници им досуди по 11,5 години затвор поради гранатирање град во источниот дел на Украина. Тоа е втора пресуда за воени ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот суд денеска осуди двајца руски војници на 11 и пол години затвор, откако минатата недела се изјаснија за виновни за неселективно гранатирање ...
| | веќе видена | слични

Уште двајца руски војници се осудени за воени злосторства. Тие ќе поминат 11 и пол години во затвор. Александар Бобикин и Александар Иванов се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Вратете ни го животот, вратете ни го вистинското постоење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: