Претседателката на ЕБОР, Одил Рено-Басо во посета на Македонија


5 копии
4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) одобри кредитна линија за Стопанска банка, од која корист ќе имаат малите и средни претпријатија (МСП) во Северна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кредитна линија на ЕБОР од 4 милиони евра за Стопанска банка во Северна Македонија Ново финансирање за инвестиции на МСП во одржливи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе пари за гасификација, социјални станови, помалку за патишта, железница, водоводна канализација, за изградба на болници, клиники, за медицинска опрема, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неопходни се квалитетни човечки капацитети кои ќе изменаџираат непречена и навремена реализација на инфраструктурата од Коридор 8. Од Европската инвестициска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска присуствуваше и се обрати на церемонија по повод отворањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската инвестициска банка (ЕИБ), банката на Европската Унија, денес официјално го инаугурираше своето претставништво во Скопје во склоп на просториите на ...
| | веќе видена | слични

· Потпретседателката на ЕИБ Лилјана Павлова и премиерот Димитар Ковачевски формално го инаугурираа претставништвото на ЕИБ во Северна Македонија · Ова ново ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на ЕБОР, Одил Рено-Басо во посета на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: