Голем пожар во центарот на Солун, спасени 44 лица, повредени најмалку двајца


Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Преку бројот 112 за итни случаи, Министерството за климатска криза и цивилна заштита на Грција побара од жителите на атинската населба Ано Вула во јужниот дел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според министерството за вонредни состојби, пожарот е локализиран, околу 120 луѓе се евакуирани, 11 се спасени со помош на специјални уреди…Како што претходно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

– Две лица се повредени во пожарот во деловниот центар „Гранд сетун плаза“, лоциран во западниот дел на Москва, јавија руските медиуми. Според Министерството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На запад во Москва избил пожар во бизнис-центарот „Гранд сетун плаза“, а огнот ги зафатил првите четири ката, пренесува агенцијата ТАСС повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Пожар избувна во деловниот центар „Гранд сетун плаза”, лоциран во западниот дел на Москва. Според руските медиуми огнот ги зафатил првите четири ката од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пожар утринава избувна во деловен центар во Москва. Станува збор за „Гранд Сетун Плаза“ во западниот дел на руската престолнина. Пожарот го зафатил првиот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 342 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем пожар во центарот на Солун, спасени 44 лица, повредени најмалку двајца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: