Ковачевски најави проект за ревитализација на енергетскиот систем вреден 29 милиони евра

Владата во согласност со оперативната програма за 2022-2024 во делот на енергетиката стартува проект за ревитализација на големите хидроелектрани со што ќе ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски на самитот за електрична енергија што се одржува во Атина се сретна со новоназначениот директор на ...
| | веќе видена | слични

Директорот Ковачевски го запозна Лорковски со предизвиците со кои се соочи државата во текот на енеретската криза, како и успешното менаџирање преку АД ЕСМ со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Енергетската криза и реформите што државата ги презема во делот на енергетиката беа во фокусот на средбата што вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи се сретна со директорот на Секретаријатот на Енергетската заедница, Артур ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Размена на мислења во врска со снабдувањето со природниот гас, но и за отпорноста на енергетскиот систем и функционирањето на регулативата во време на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на денешната седница ја донесе Фискалната стратегија на Република Северна Македонија за 2023-2025 година (со изгледи до 2027 година). Среднорочната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на Република Македонија на денешната 49 седница донесе измени и дополнување на Уредбата за поблиските критериуми за директни плаќања, корисниците на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 49 седница донесе измени и дополнување на Уредбата за поблиските критериуми за директни плаќања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор​ - Претседателството на ССМ дискутираше за активностите кои се спроведуваат со генералниот штрајк. Сојузот на синдикатите на Македонија ...
сите 278 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните Нема ...
сите 327 | | | веќе видена

Два дена молк од страна на Ковачевски, Османи и Маричиќ за тоа кој направил, кога направил и каков хибриден напад имало во Македонија. Нема ниту одговорност ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи вчера врачи вербална нота до бугарското МНР во која најостро ги осудува написите „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се ...
сите 881 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски најави проект за ревитализација на енергетскиот систем вреден 29 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: