Азески: Владата да се однесува одговорно и да им помогне на компаниите

Во ваква ситуација да донесеш ребаланс на Буџетот значи да се прилагодиш на ситуацијата и во тоа не гледам ништо друго освен намалување на непродуктивните ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии

Домашните стопанственици бараат од Владата итно поедноставување на процедурите за користење на обновлива енергија за производство на струја што ќе му помогне ...
| | веќе видена | слични

Македонските стопанственици бараат од Владата да ги поедностави процедурите за користење на обновлива енергија за производство на струја што ќе биде од помош ...
| | веќе видена | слични

Бизнисите се наоѓаат под голем притисок кој мора да се намали со мерки за поддршка кои ќе овозможат задржување на деловната активност и на работните места. ...
| | веќе видена | слични

Заштита од ценовните шокови е можна со зголемување на домашното производство и на енергенти и на прехранбени производи, смета Трајан Ангелоски, претседател на ...
| | веќе видена | слични

Итно да се елиминираат непотребните и комплицирани бирократски процедури за инсталирање обновливи извори на енергија кои траат по 60 до 90 дена, да се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на стопански комори (ССК) денеска го промовираше новиот проект кој предвидува доделување Сертификат за деловна успешност. Целта на сертификатот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“ кажа дека не бил одбиен „францускиот предлог“, туку спорниот дел. Османи ...
сите 547 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 169 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во својата колумна на порталот Плус инфо излезе со сериозна критика за бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков, но и со пофални ...
сите 261 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 670 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на преговорите меѓу Македонија и ЕУ за членство во Унијата, по неуспешниот ...
сите 382 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 251 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Владата да се однесува одговорно и да им помогне на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: