Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува


Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поранешниот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски е огласен за виновен и е осуден на една година и шест месеци затвор, но казната му е заменета за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Судскиот совет на Скопскиот Кривичен суд, во четвртокот донесе пресуда со која за сторена злоупотреба на службената положба и овластување го осуди поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Врховниот суд, Јово Вангеловски осуден за злоупотреба на службената положба и овластување, по што му беше изречена казна, односно е ...
| | веќе видена | слични

Веста ја потврдија за МИА од Основниот кривичен суд Скопје. -По изведените докази завршните зборови донесена е првостепена пресуда. Обвинетиот е огласен за ...
| | веќе видена | слични

Браќата Ѓорѓи и Димитар Миладинови две години поминаа во притвор за случајот „Изгрев“, слично како и генералот Горан Стојков кој одлежа повеќе од две години за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако Врховен суд одлучи да не го врати предметот „Рекет“ на повторно судење, а со тоа ги потврди казните за Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13, имаше ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски-Боки 13 за „А1он“ преку неговиот адвокатски тим, најавува дека правдата за „Рекет“ ќе ја бара пред Меѓународниот суд за човекови права во ...
| | веќе видена | слични

Врховните судии ја потврдија затворската пресуда за предметот „Рекет“ каде на Катица Јанева и беше одредена седумгодишна затворска казна, а на Бојан Јовановски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 557 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали повторно ќе излезат на протест и дали мисли дека владата ќе ги слушне нивните барања ...
сите 481 | | | веќе видена

Eскалира протестот пред Владата. Дел од демонстрантите влегоа во дворот на Владата. Демонстрантите почнаа да фрлаат со камења, јајца и тоалетна хартија кон ...
сите 322 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мухамед Зеќири бара да излезе од Шутка, обвинителството не се согласува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: