Среде Скопје КИДНАПИРАН маж, поради НАВОДЕН ДОЛГ

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 19.30 часот на подрачјето на Шуто Оризари од полициски службеници од Полициското одделение Шуто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

16-годишник прегази 47-годишна жена од Скопје на булеварот „Никола Карев“, која починала на лице место. „На 04.06.2022 во 13.05 часот било пријавено дека на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца малолетници се повредени во тепачка што се случила доцна синоќа за време на прославата на ДУИ на плоштадот „Скендербег“. Според информациите, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Денеска попладне во 13.05 часот било пријавено дека на булеварот „Никола Карев“, познат како улица „Пластичарска”, патничко моторно возило „сеат леон“ со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1280 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 356 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 152 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 140 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среде Скопје КИДНАПИРАН маж, поради НАВОДЕН ДОЛГ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: