За 20 проценти поскапуваат домашните месни преработки, доколку Владата не им излезе во пресрет

Од 5-ти јуни, домашните месни преработки ќе бидат за 20 проценти поскапи, ако Владата не им излезе во пресрет на месопреработувачите и не ја продолжи за шест ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на компанијата „Brest Produkt d.o.o“. Александар Љуштина (49) од Белград ја продава својата мелница за брашно кај Крушевац и десетина фирми се ...
| | веќе видена | слични

Мелничко-пекарската индустрија и повеќе здруженија на сточари алармираат дека има најава за откуп на житни култури од компании од земји од опкружувањето. Тие ...
| | веќе видена | слични

Оневозможен во најголем дел со увоз на пченица преку Црното Море поради руската инвазија на Украина, Египет, еден од најголемите увозници на жито во светот, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште шест месеци да продолжи мерката која предвидува нула отсто царина за 50 проценти од искористените увезени количини свинско месо во претходната година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 668 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 807 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 196 | | | веќе видена

Додека СДСМ ги заштитува државните и националните интереси, во решавањето на прашањата со Бугарија, не се отстапува од црвените линии кои се дефинирани со ...
сите 268 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 401 | | | веќе видена

„Сега, откако темата за парламентарните избори е затворено прашање до 2024 година, Мицкоски треба да се откаже од натамошни блокади и опструкции. Пратениците ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 20 проценти поскапуваат домашните месни преработки, доколку Владата не им излезе во пресрет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: