Уште двајца Руси признаа вина за воени злосторства во Украина

2 копии

Александар Бобикин и Александар Иванов, кои ја слушнаа пресудата зад стаклената преграда во Окружниот суд Котелевскаја во централна Украина, се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Украински суд на двајца руски војници им досуди по 11,5 години затвор поради гранатирање град во источниот дел на Украина. Тоа е втора пресуда за воени ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот суд денеска осуди двајца руски војници на 11 и пол години затвор, откако минатата недела се изјаснија за виновни за неселективно гранатирање ...
| | веќе видена | слични

Уште двајца руски војници се осудени за воени злосторства. Тие ќе поминат 11 и пол години во затвор. Александар Бобикин и Александар Иванов се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 414 | | | веќе видена

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 186 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште двајца Руси признаа вина за воени злосторства во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: