16 лица приведени за пустошење на шуми во прилепско


4 копии

Во Косово се запленети 800 килограми шверцуван тутун од Македонија. Полицајците при патролирање долж границата го забележале, го следеле, а подоцна и го ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Полициски службеници на СВР Штип – Полициска станица Виница вчера ги лишиле од слобода Д.С.(34) од Крива Паланка, С.Т.(22) од Зрновци, кочанско и Б.И.(37) од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Куманово синоќа во 23:50 часот на ул.„11 Октомври" полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода В.И.(33) од село Слупчане, општина Липково. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 755 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 482 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

16 лица приведени за пустошење на шуми во прилепско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: