Градски паркинг со санкции за 122 непрописно паркирани возила на зелени јавни површини

 Непрописно паркираните возила се отстранети по налог на сообраќајната полиција по основ на сторени прекршоци за паркирање на коловоз, велосипедска патека, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Екипи на ЈП „Градски паркинг “, по иницијатива на Град Скопје, а во соработка со екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве го зголеми број на паркинг места за ...
| | веќе видена | слични

На Универзитетска клиника за детски болести обновени се паркиралиштата за лицата со попреченост, а обележани се и нови места за овие лица на Универзитетски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во периодот од 23.05. до 29.05.2022 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 78 непрописно паркирани возила, а со поставување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 261 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во емисијата Вечерашно шоу со Богдан Илиевски на телевизија Алфа детално објасни околу ...
сите 377 | | | веќе видена

Тајван ја обвини кинеската армија дека во саботата почналa симулација на напад на нејзиниот главен остров, додека Пекинг продолжи со одмаздата за посетата на ...
сите 644 | | | веќе видена

Вчера сите се згрозивме од скандалозната изјава на министерката за култура, Бисера Стојчевска. Министерка која што доаѓа директно од редовите на СДСМ. ...
сите 54 | | | веќе видена

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи околу 13:30 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село откако патничко возило излетало од патот во ...
сите 88 | | | веќе видена

„Подготвени сме да преговараме на таа тема, но во рамките на каналот што го договорија претседателите Путин и Бајден“, изјави министерот за надворешни работи ...
сите 89 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ мината недела едногласно донесе одлука за прифаќање на „инцијативата за референдум и народно изјаснување во однос на штетните ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градски паркинг со санкции за 122 непрописно паркирани возила на зелени јавни површини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: