„Пајакот“ крена 122 непрописно паркирани возила на јавни површини во Скопје

4 копии

Во текот на изминатата недела со специјалните возила пајак се отстранети вкупно 122 возила од јавните површини во Скопје. – Непрописно паркираните возила се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Екипи на ЈП „Градски паркинг “, по иницијатива на Град Скопје, а во соработка со екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве го зголеми број на паркинг места за ...
| | веќе видена | слични

На Универзитетска клиника за детски болести обновени се паркиралиштата за лицата со попреченост, а обележани се и нови места за овие лица на Универзитетски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во периодот од 23.05. до 29.05.2022 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 78 непрописно паркирани возила, а со поставување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Непрописно паркираните возила се отстранети по налог на сообраќајната полиција по основ на сторени прекршоци за паркирање на коловоз, велосипедска патека, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 255 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пајакот“ крена 122 непрописно паркирани возила на јавни површини во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: