Претседателката на ЕБОР во прва посета на С. Македонија


4 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) одобри кредитна линија за Стопанска банка, од која корист ќе имаат малите и средни претпријатија (МСП) во Северна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кредитна линија на ЕБОР од 4 милиони евра за Стопанска банка во Северна Македонија Ново финансирање за инвестиции на МСП во одржливи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Неопходни се квалитетни човечки капацитети кои ќе изменаџираат непречена и навремена реализација на инфраструктурата од Коридор 8. Од Европската инвестициска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска присуствуваше и се обрати на церемонија по повод отворањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската инвестициска банка (ЕИБ), банката на Европската Унија, денес официјално го инаугурираше своето претставништво во Скопје во склоп на просториите на ...
| | веќе видена | слични

· Потпретседателката на ЕИБ Лилјана Павлова и премиерот Димитар Ковачевски формално го инаугурираа претставништвото на ЕИБ во Северна Македонија · Ова ново ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на ЕБОР во прва посета на С. Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: