Антикорупциска оформи предмет за секретарот на Град Скопје


Реконструкцијата на овој важен објект за скопјани, но и за целата држава започна од претходната власт предводена од СДСМ и доколку Арсовска продолжеше со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалничката Арсовска не ја реконструира Универзална сала, иако има и проект и пари за реализација, изјави Гордан Шутаров, советник во Советот на Град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Скопје секојдневно сведочат за неспособноста на Данела Арсовска, која нанесува штета за Град Скопје, oбвини во изјава за медиуми Љубица Јанчева, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Жителите на Скопје секојдневно сведочат за неспособноста на Данела Арсовска, која нанесува штета за Град Скопје. Последен пример за неспособност е оставањето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градот Скопје ги демантира лажните информациите пласирани во јавноста од СДСМ дека Противпожарната бригада е без гориво.За точно информирање на јавноста, ...
| | веќе видена | слични

Од Градот Скопје ги демантираат информациите кои претходно ги изнесоа од СДСМ, дека Противпожарната бригада има гориво за уште неколку дена . var ai_block_div ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно на виделина испливува неспособноста на Данела Арсовска. Според јавно достапните информации Противпожарната бригада има гориво за само уште една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Утринава во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир полициски службеници го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија. По претходно преземени ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антикорупциска оформи предмет за секретарот на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: