Мицкоски: Примитивизмот на Џафери е фрустрирачки, тој сака да предизвика инцидент


Полн е за жал спикерот со примитивизам, и тоа навистина делува фрустрирачки за сите граѓани, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. var ai_block_div ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Бугарски историчарите и филолози ќе заминат за Стразбур, со мисија да ги убедат европратениците во „исправноста на бугарската позиција во спорот меѓу Република ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи ги заложбите на францускиот претседател да се направи исчекор во однос на проширувањето на ЕУ, Ковачевски во вчерашното „Само интервју“изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Историчари и филолози од „За Македонија“ денеска до сите земји од ЕУ поднесоа Меморандум, пренесе БНР. Ги содржел „научните аргументи“ кои ја поткрепуваат ...
| | веќе видена | слични

Бугарски историчари и филолози од Националниот круг „За Македонија“ итно заминуваат за Стразбур, каде што ќе ги убедуваат европратениците во исправноста на ...
| | веќе видена | слични

Бугарски професори – историчари и лингвисти, од 6-ти до 8-ми јуни во Европскиот парламент во Стразбур ќе ја претставуваат и заштитуваат бугарсската позиција за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 487 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 419 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Примитивизмот на Џафери е фрустрирачки, тој сака да предизвика инцидент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: