Во голема полициска акција се приведени 16 дрвокрадци од Прилеп


2 копии

Во координираната акција наречена “Гора”, пронајдени и одземени се шест патнички моторни возила, натоварени со дрва.одземени се и шест моторни пили, 15 коњи и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Битола по средбата на градоначалникот Тони Коњановски со претставниците на синдикатите и директорите на јавни претпријатија, договорено е линерно покачување ...
сите 194 | | | веќе видена

Бугарија добива поддршка да ја дестабилизира Македонија, а тоа води до раздор, изјави албанскиот премиер Еди Рама. Вели дека ниту пандемијата, ниту војната не ...
сите 760 | | | веќе видена

Туку, не сакаат да направат споредба, дека 17 мај беше одраз на растечкото незадоволство на граѓаните против Владата на Никола Груевски, како што 18 јуни е ...
сите 263 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон размислува да именува специјален претставник за Западен Балкан. Се очекува Франција да го именува специјалниот пратеник ...
сите 309 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 62 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден две лица од Тетово и Мала Речица се приведени откако биле пријавени за измама. Тие од келнер успеале да земат 18 илјади денари во ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во голема полициска акција се приведени 16 дрвокрадци од Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: