ДЕТЕ ВО РЕКЛАМАТА ЗА ОРУЖЈЕ СО КОЕ Е НАПРАВЕН МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС: Производителот ја објавил осум дена пред злосторот


Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
| | веќе видена | слични

Таткото на 10-годишното девојче убиено во пукањето во училиштето во Увалде, Тексас, и вработен во училиштето, ги презеле првичните чекори кои би можеле да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Војната во Украина влезе во 100 –тиот ден . Руската амрија моментално контролира 20 отсто од територијата на Украина објави укрианскиот пртседател.. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маж вчера застрела две жени на паркинг пред црква во сојузната држава Ајова, а потоа се самоуби, соопшти полицијата, што додава уште три жртви во серијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден го повика Конгресот да го забрани автоматското оружје, да воведе проверка на податоците за сите оние кои го купуваат и ...
| | веќе видена | слични

Пукотницата во Ајова се случи веднаш откако претседателот Џо Бајден одржа говор за оруженото насилство по масовните престрелки во Бафало, Њујорк, Увалде, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 209 | | | веќе видена

Бугарското Министерство за надворешни работи побара од премиерот на Албанија, Еди Рама, да биде попристоен и „да зборува на соодветен јазик на политичар на ...
сите 494 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 520 | | | веќе видена

Според Османи, францускиот предлог не е конечен, а надлежните молчеле за процесот досега за да не влијаат на случувањата во Бугарија. Маричиќ обвинува за ...
сите 243 | | | веќе видена

Сите лаги што Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги пласираа во однос на евроинтеграциите потонаа. Тврдењата дека наводно државата ќе се бугаризирала, дека ...
сите 188 | | | веќе видена

Ние веќе ги најавивме некои чекори и гледате што се случува во Собранието, имаме една активна блокада на македонскиот Парламент каде што не ги гласаме законите ...
сите 147 | | | веќе видена

Јас подолго време предупредував доколку доживееме дебакл во овие разговори дека ќе барам одговорност прво до министерот за надврошени работи, понатаму ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТЕ ВО РЕКЛАМАТА ЗА ОРУЖЈЕ СО КОЕ Е НАПРАВЕН МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС: Производителот ја објавил осум дена пред злосторот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: