ВИДЕО | Проф. Кадиевска Војновиќ: Се намалува реалната вредност на платите во јавниот сектор, не се усогласени ниту со минимална плата ниту со инфлација


Министереството за финансии и Народната банка ја ревидираа проекцијата, имаме надолна корекција на растот на БДП. Сега двете институции кои треба да обезбедат ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Обединетите нации, од првите напади на 24 февруари, па до 1 јуни се регистрирани повеќе од 4.000 загинати цивили. Но, се стравува дека ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е прва земја од Западен Балкан која одржа Стратешки дијалог со САД, што претставува пресвртница во унапредување на односите меѓу двата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постојаното менување на цените на прехрамбените производи и на горивото во земјава, односно секоја несигурност во животот на еден психолошки профил на човекот ...
| | веќе видена | слични

Решенија секогаш постојат, само треба да се има волја тие да се донесат и да се има искрена желба да им се помогне на граѓаните. Вака, само со констатирање ...
| | веќе видена | слични

Ќе станат ли полупразните рафтови наше секојдневие? Дали може да ни се случи и „бетер“ од дивеењето на цените на нафтените деривати? Како Европа и светот ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата милува да каже дека инфлацијата е увезена. Најголем дел од инфлацијата е увезена, меѓутоа има и компоненти од инфлацијата и од овој раст на цени што ни ...
| | веќе видена | слични

„Најновиот бран поскапување на производите во малопродажба, особено кај основните прехрамбени продукти дополнително ја зголеми загриженоста кај граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 236 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 154 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 115 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 482 | | | веќе видена

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Проф. Кадиевска Војновиќ: Се намалува реалната вредност на платите во јавниот сектор, не се усогласени ниту со минимална плата ниту со инфлација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: