Инвертерите се добри во комбинација со сончеви колектори

Додека домашното производство на струја со години се намалува, а цената на струјата, која ја увезуваме, вртоглаво порасна, власта ги стимулираше граѓаните да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на глобалниот состанок за животна средина „Стокхолм +50″, министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини се обрати на третиот ...
| | веќе видена | слични

Нуредини се обрати на третиот лидерскиот дијалог „Забрзување на имплементацијата на еколошката димензија на одржливиот развој". Потенцирајќи ги националните ...
| | веќе видена | слични

Имав пријатна средба со генералната секретарка на меѓународната фондација Олоф Палме, Ана Сундсторм, во рамки на глобалниот настан Стокхолм+50, објави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На маргините на меѓународната конференција на Обединетите нации за здрава планета, „Стокхолм +50“, министерот за животна средина и просторно планирање Насер ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска присуствуваше на состанокот на високото ниво на Конференцијата на земјите страни ...
| | веќе видена | слични

Додека светот бара нов глобален пристап за проблемот со недостигот на вода, Македонија подготвува нов закон за подбра заштита на водите во земјата во, услови ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини учествуваше на регионалниот состанок на министрите од Западен Балкан и Турција задолжени за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвертерите се добри во комбинација со сончеви колектори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: