Модерна технологија наспроти демоде однесување

2 копии
2 копии

Вчерашната одлука на Владата да ги укине мерките за заштита на цените на прехрамбените производи е катастрофална, која ќе нанесе несогледливи штети по џебот на ...
| | веќе видена | слични

Многу држави навреме презедоа мерки за да се справат со енергетската криза, зато што ништо не доаѓа преку ноќ. Да ја потсетам јавноста дека ние сме држава со ...
| | веќе видена | слични

Институтот за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ и Либералниот институт денеска одржаа конференција на темa „Една изборна единица наместо сегашните ...
| | веќе видена | слични

Собранието на Република Северна Македонија конечно доби редизајнирана интернет-страница која обезбедува некои нови функционалности кои досега не беа достапни, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ и универзитетска професорка Гордана Силјановска Давкова во вечерашното интервју во Тема на денот во централниот дневник на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 374 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 166 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модерна технологија наспроти демоде однесување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: