Здравковски: Интерпелацијата за Џафери беше неопходна, таа не е резултат само на настаните овие денови туку и на сето кршење на процедурите до сега


Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Здравковски вчера во емисијата Патот кон која се емитува на Алсат М зборуваше за однесувањето на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат недостатоци се со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако велите дека се скапи изборите и дека тоа е една од причините зошто ние не одиме на избори , ова веднаш би сакала да го демантирам со една ваша постапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Додека македонската јавност го следеше фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Бугарија, премиерот на државата имаше интервју во кое се осврна на неколку ...
| | веќе видена | слични

„Предупредивме дека по одржувањето на Самитот на Европската Унија на 22 и 23 јуни Алијансата за Албанците ќе објави проект и предлог за своите активности, но ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Имаме најавено дека после датумите 22 и 23 јуни, Алијансата за Албанците ќе излезе со свој проект и предлог за своите активности како и досега, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците како политичка партија на 10 март на седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет и пленарна седница даде предлози во вид на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата предводена од СДСМ во услови на најголемата криза презеде навремени и ефикасни мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните од ценовните шокови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ покажа капацитет во справување со последиците со најголемата светска економска криза и тоа ќе продолжи да го прави, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 184 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравковски: Интерпелацијата за Џафери беше неопходна, таа не е резултат само на настаните овие денови туку и на сето кршење на процедурите до сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: