До кога Турција ќе го уценува НАТО и ќе се ценка со САД?


„Секој чекор кон воведување санкции само ќе ѝ наштети на Србија, а не на Русија“, вели Андреј Митиќ, меѓународен секретар на екстремно десничарската партија ...
| | веќе видена | слични

Русија не само што е комотна да применува сурова сила, туку тоа го прави повеќе од дистанца. За разлика од Западниот модел на оперирање кој е оптеретен со ...
| | веќе видена | слични

Каква и да беше Алијансата пред војната во Украина - НАТО беше едно и единствено. Денес, во услови на прокси војна меѓу Западот и Русија, сведоци сме на ...
| | веќе видена | слични

Главниот командант на Русија во конфликтот во Украина, генералот Александар Дворников, не е виден веќе две недели, што доведе до тоа некои американски ...
| | веќе видена | слични

Руската инвазија на Украина можеби го означи почетокот на „третата светска војна“, а рускиот претседател Владимир Путин мора да биде поразен „што е можно ...
| | веќе видена | слични

Во свој авторски текст, турскиот претседател анализира зошто неговата земја го блокира влезот на Шведска и на Финска во Северноатлантската алијанса Реџеп Таип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 145 | | | веќе видена

Кога пред 21 година беше потпишан Охридскиот рамковен договор, малкумина можеа да ги претпостават промените кои ќе се случат во македонското општество. Но ...
сите 120 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До кога Турција ќе го уценува НАТО и ќе се ценка со САД?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: