ВМРО-ДПМНЕ очекува Ковачевски и СДСМ да ја поддржат интерпелацијата за Џафери


Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на Телевизија Канал 5 истакна дека сите мерки кои Владата преводена од СДСМ ги презела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат недостатоци се со цел ...
| | веќе видена | слични

Во време кога се наоѓаме во најголемата економска криза и кога има војна во Европа, најмалку се потребни предвремени парламентарни избори, кои во моментов не ...
| | веќе видена | слични

Дел од мерките ќе бидат продолжени до крајот на годината, а дел ќе се редизејнираат, со цел во периодот што претстои да бидат насочени кон поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во „Само интервју“ за Канал 5 рече дека институциите се функционални, парламентарното мнозинство е стабилно, имаме 64 ...
| | веќе видена | слични

Воопшто не се каам за зголемувањето на минималната плата, пред 4 години беа потребни 4,5 плати за една потрошувачка синдикална кошница а сега се потребни 2, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако велите дека се скапи изборите и дека тоа е една од причините зошто ние не одиме на избори , ова веднаш би сакала да го демантирам со една ваша постапка ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека со последната владина одлука еден дел од мерките ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Ковачевски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека мора да сме одговорни не само кон граѓаните туку и во однос на буџетот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Во Општина Ѓорче Петров денеска на три локаци беше одбележана 21 година од загинувањето на бранителите кај Љуботенски Бачила. Бројни делегации, членови на ...
сите 142 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 563 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 64 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период издава околу 800 решенија дневно, освен за викенд кога бројот на позитивните случаи е помал, ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ очекува Ковачевски и СДСМ да ја поддржат интерпелацијата за Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: