БАНКИТЕ И ГОДИНАВА НЕМА ДА ДАВААТ ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА РИЗИК ОД ПРОПАЃАЊЕ - премијата за Фондот за депозити останува 0,25 отсто


Фондот за осигурување на депозити и за оваа година планира да наплаќа од банките само по 0,25 проценти од сумата на депозитите во вид на премија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Народната банка денеска соопшти дека продолжува трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити на годишна основа и оти во април ...
| | веќе видена | слични

Стечајниот управник во случајот со Евростандард Банка ја информира јавноста и воедно ги известува доверителите дека во стечајната постапка над должникот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во првиот квартал од 2022 година вкупните средства на останатите финансиски институции (ОФИ) достигнаа ниво од 168,858 милиони денари, што претставува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити на годишна основа. Народна Банка информира дека во месец април е на ниво од ...
| | веќе видена | слични

Просечната каматна стапка, пак, на вкупните депозити изнесува 0,68 проценти. -Во април 2022 година, просечната каматна стапка на вкупните кредити изнесува 4,30 ...
| | веќе видена | слични

Конечно заврши постапката за определување на доверителите и редоследот на доверители и нивното обесштетување, информира Љупчо Кузмановски, адвокат на штедачите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАНКИТЕ И ГОДИНАВА НЕМА ДА ДАВААТ ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА РИЗИК ОД ПРОПАЃАЊЕ - премијата за Фондот за депозити останува 0,25 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: