Коциќ: ВМРО-ДПМНЕ сакаат инциденти во Собрание за да се претстават како жртви


„Очигледна е намерата на ВМРО-ДПМНЕ да испровоцираат физички контакт во Собранието, но тоа го прават со невешта глума. Ова сценарио што го заговараат и во кое ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Ние од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата никако нема да дозволиме да поминат закони кои што имаат фалинки и кои што имаат недостатоци се со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако велите дека се скапи изборите и дека тоа е една од причините зошто ние не одиме на избори , ова веднаш би сакала да го демантирам со една ваша постапка ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Додека македонската јавност го следеше фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Бугарија, премиерот на државата имаше интервју во кое се осврна на неколку ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата предводена од СДСМ во услови на најголемата криза презеде навремени и ефикасни мерки за заштита на животниот стандард на граѓаните од ценовните шокови ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На 5 мај заедно со координаторот на пратеничката група во името на целата пратеничка група, поднесовме закон за намалување на акцизите за од прилика 50%, кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ покажа капацитет во справување со последиците со најголемата светска економска криза и тоа ќе продолжи да го прави, порача вечерва ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците веќе подолг период предлагаат намалување на акцизите и на ДДВ како дел од мерките за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната одлука на Владата да ги укине мерките за заштита на цените на прехрамбените производи е катастрофална, која ќе нанесе несогледливи штети по џебот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коциќ: ВМРО-ДПМНЕ сакаат инциденти во Собрание за да се претстават како жртви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: