БЕСИМИ: Нема магија! Повисоки плати, само со поголема продуктивност!

2 копии

Воопшто не се каам за зголемувањето на минималната плата, пред 4 години беа потребни 4,5 плати за една потрошувачка синдикална кошница а сега се потребни 2, ...
| | веќе видена | слични

Оваа Влада сите одлуки ги носи низ економско социјален дијалог со сите синдикати, не ги носиме затворени во канцеларии, минималната плата беше донесена низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големи се предизвиците, несомнено, меѓутоа кога ќе погледнам наназад, после 120 дена можам да кажам дека она што оваа Влада, во услови на вака голема економска ...
| | веќе видена | слични

Нема договор со Владата за линеарно зголемување на платите за 2.806 денари и утре се очекува да биде донесена одлука за генерален штрајк, според претседателот ...
| | веќе видена | слични

Откако професорите од Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје најавија штрајк во јунската испитна сесија незадоволни од нивните плати, премиерот ...
| | веќе видена | слични

Повисоки плати за административците догодина. И министерката за труд ја потврдува изјавата на министерот Бесими дека барањето за покачување на платите за 2806 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, на новинарско прашање одговори дека покачувањето на платите на универзитетските професори е веќе планирано во буџетот и тоа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 266 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 714 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 265 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјави дека првата меѓувладина конференција на ЕУ со Северна Македонија и Албанија може да се одржи во наредните ...
сите 356 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСИМИ: Нема магија! Повисоки плати, само со поголема продуктивност!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: